english

המדריך להתקנת דשא סינטטי

חייגו להזמנות 054-2400381
דף הבית » המגזין הירוק » המדריך להתקנת דשא סינטטי

מעוניינים להתקין דשא סינטטי בגינה? חסכו כסף ועשו זאת בעצמכם

מגרש כדורגל מדשא סינטטי

אם אתם מעוניינים לחסוך כסף ולהתקין את הדשא הסינטטי שבחרתם, לבד, דעו שניתן בכמה שלבים, להתקין דשא סינטטי באופן עצמאי. התקנה של דשא סינטטי ללא עזרה של אנשי מקצוע, מתאימה מאד לבעלי גינות קטנות בגודל של 50 מטרים רבועים ופחות. חשוב לדעת כי התקנה באופן עצמאי מוזילה מאד את עלויות הדשא הסינטטי, והתהליך הינו פשוט ומתאים לכל גינה ולכל אדם. 

תהליך התקנת הדשא

יישור ופילוס השטח

במידה וקיים דשא קודם, יש ליבש את הדשא ולהוציאו (במידת האפשר). במידה ולא קיים דשא בשטח המיועד, יש למלא את השטח באדמה, כ 4-5 ס"מ פחות מהגובה הסופי. יש לדאוג שהאדמה תהייה מהודקת וישרה עם שיפוע לכיוון הנכון. במידה ומדובר באדמת מילוי חדשה, יש לוודא כי מתבצעת הרטבה והידוק בכל שכבה של 30 ס"מ מילוי, ע"מ שלא תהייה צניחת קרקע לאחר החורף. אם קיימת במדשאה מערכת השקיה, מומלץ להשאירה ע"מ שנוכל לשטוף או לצנן את הדשא במידת הצורך. אם לא קיימת מערכת השקיה, אין שום צורך להתקין אחת כזו.

הכנסת מצעים והידוקם

על האדמה הישרה והמהודקת, יש לפזר כ 3 ס"מ מצע מעורב בחצץ דק ולהדק בעזרת מכבש קטן או בלון גז.

פריסה וקיבוע של הדשא

יש לפרוס את הדשא על השטח שהכנו ולהתאים אותו לנתוני הגינה: צורת המדשאה, צמחיה, ריצופים וכד' (דשא סינטטי אפשר לחתוך בעזרת סכין חיתוך, ליצור זוויות, קשתות וכו'). גלילי הדשא מגיעים בשתי מידות 2 מ' ו- 4 מ', אם רוחב המדשאה גדול ממידות אלו נבצע הדבקה בין יריעות הדשא בעזרת פסי הדבקה מיוחדים, כאשר אנו מדייקים בחיבורים לא נראה את ההדבקה ומשטח הדשא הסינטטי יהיה אחיד. לאחר פריסת הדשא והתאמתו לשטח, נמסמר אותו לאדמה בעזרת מסמרים מיוחדים. אם התקנו את הדשא על משטח קשה כגון בטון או מרפסת, נדביק את הדשא למשטח בעזרת דבק מיוחד.

פיזור חול והברשה

לאחר שהתקנו את הדשא הסינטטי, נפזר עליו 2-3 ס"מ חול סיליקט מיוחד ונבריש בעזרת מברשת מיוחדת. פיזור החול הינו חיוני על מנת להגן על יריעת הדשא מפני אלמנטים חדים, כגון רגלי כסאות, עקבי נעליים וכו'. מה גם שהחול מקבע את היריעה לקרקע ושומר על זקיפות העלים ומייצבם.

התקנת דשא סינטטי על שלל משטחים

דשא סינטטי ניתן להתקין על שלל משטחים, ולפני ההתקנה על המשטחים חשוב ליישר ולפלס את השטח, לנקות את המקום מאבנים או לכלוך, ולדאוג לשיפוע בכיוון הנכון ולניקוז מים עם צינור לניקוי במקום.

התקנת דשא סינטטי על האדמה

בהתקנת דשא סינטטי על האדמה חשוב לפלס טוב את שטח האדמה ולהדק אותה. אם היה קיים דשא רגיל על האדמה, חשוב לייבשו ולהסירו. את האדמה יש להרטיב, ולמלא באדמה מעורבת בחצץ עד לשלושה סנטימטרים ולאחר מכן לכבוד את האדמה עם מכבש קטן. לאחר מכן, יש לפרוס יריעות פלרינג ולקבעם באמצעות יתדות או מסמרים, ורק לאחר מכן יש לפרוס את יריעות הדשא הסינטטי על האדמה, ולהדקן לאדמה באמצעות מסמרים מיוחדים אותם ניתן להשיג אצלנו בדויטש טכנולוגיות. לאחר שהתקנו את הדשא הסינטטי, נפזר עליו 2-3 ס"מ חול סיליקט מיוחד ונבריש בעזרת מברשת מיוחדת. החול יגן על הדשא מפני נזקים, וישמור עליו לאורך זמן.

התקנת דשא סינטטי במרפסת

התקנת דשא סינטטי במרפסת מתבצעת על ידי הדבקה ישירה של משטחי הדשא למשטח המרפסת. אם ישנו במרפסת משטח כמו ריצוף, בטון, קרמיקה או יריעות ביטומניות - יש להדביק את הדשא בצורה הרמטית למשטח באמצעות דבק מיוחד להדבקת דשא סינטטי בשם – 'סופר גרין' אותו ניתן להשיג גם אצלנו בדויטש טכנולוגיות.

אופן ההרכבה: את הדשא מחלקים לריבועים בזהירות עם סכין יפנית, על פי תוואי השטח ולמצמידים למשטח או ליריעות הביטומניות. חשוב לוודא כי במרפסת ישנם פתחי ניקוז לניקוז מי גשמים מהדשא.

התקנת דשא סינטטי על משטח קשיח

ראשית כל, חשוב לדעת שכדי להתקין דשא על משטח קשיח, חשוב לרכוש דשא המתאים למשטח מסוג זה. לאחר רכישת הדשא, מכינים את המשטח בכיוון הפונה לניקוז מים, ולאחר מכן מנקים את המשטח, ומכינים את יריעות הדשא בגודל הרצוי ובכיוון הנכון. תוך חישוב הגודל של הדשא ביחס למשטח שהסיבים של הדשא פונים לאותו הכיוון.

את יריעות הדשא ניתן לחתוך בזהירות באמצעות סכין יפנית. הדבקת הדשא על משטח קשיח נעשית באמצעות מריחת PVC ורצועות דבק, כאשר את הדבק לא מורחים על כל המשטח, אלא רק בנקודות בהן מתחברות יריעות משטחי הדשא. לאחר הדבקת המשטחים יש להמתין כחצי שעה לייבוש - ולאחר מכן יש להבריש את סיבי הדשא לקבלת המראה המבוקש.

יש לציין כי בחברת דויטש טכנולוגיות דשא ויבוא בע"מ ניתן להשיג את כל החומרים הדרושים להתקנת דשא סינטטי, בנוסף לדשא עצמו, מסמרים, פסי הדבקה, דבק, מצע וחול. כמו כן, אנו מלווים את לקוחותינו ומדריכים אותם שלב שלב לקראת התקנת הדשא.

נשמח לספק ייעוץ נוסף ולענות על כל שאלה.

בהצלחה!

להזמנות ויצירת קשר

מלאו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בקרוב

english
להזמנות חייגו 054-2400381 מלאו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בקרוב
לייעוץ והזמנות - לחצו כאן