english

שאלות נפוצות

חייגו להזמנות 054-2400381
דף הבית » המגזין הירוק » שאלות נפוצות

ממה מורכב דשא סינטטי?

דשא סינטטי מורכב מסיבים צבועים בירוק המודבקים על מרבד המורכב בשכבת לטקס. כיום ישנם מגוון סוגים של דשא סינטטי שמטרתו הרכבה בתוך הבית ומחוצה לו. את הדשא הסינטטי מכינים במפעלים המייצרים דשאים שונים, שעוברים בקרת איכות, דגימות דשא עם אדמה, חול, ומבחני עמידות.

כיצד נקבעת איכות הדשא הסינטטי?

כיום ישנן מגוון חברות המייבאות דשאים סינטטיים, אבל לא כל דשא סינטטי יכול להחזיק מעמד לשנים ארוכות, בעיקר אם אורך הסיבים שלו קצר מ 10 סנטימטרים. דשא סינטטי איכותי, אורכו מתחיל מ25 סנטימטרים, וחשוב לדעת כי האיכויות השונות של הדשא תמיד יהיו תלויות באורך הסיבים, צפיפות הסיבים, עמידות, רכות הסיבים, ועוד.

האם דשא סינטטי נשאר עומד ויציב לאורך זמן?

בימים עברו על מנת להשאיר את הדשא הסינטטי זקוף, היה נעשה שימשו בחומרים שמילאו את הדשא. אותם חומרים היו: כדוריות גומי, וחול סיליקט. חומרים אלה הם ששמרו על יציבות הדשא. אבל עם התפתחות הטכנולוגיה והמכונות שמייצרות את הדשא, כיום מצליחים לייצר סיבים כפולים השומרים על יציבות הדשא ללא תוספות שונות.

האם דשא סינטטי יכול להיות רעיל?

בעבר דשא סינטטי אכן הכיל חומרים רעילים, וזאת בשל כדוריות הגומי שמילאו את הדשא. אבל כיום, הודות למכונות משכוללות יותר, ניתן לתפור דשא איכותי, מלא וזקוף גם ללא סיוע של כדוריות וחול, ולכן חשוב לבחור דשא שאינו מכיל חומרים רעילים להתקנה לתקופות ארוכות.

כיצד בוחרים דשא סינטטי איכותי?

בבחירת דשא סיננתי חשוב לדעת למה הוא משמש, לכמה שנים תרצו שהוא יחזיק מעמד וכמה איכותי תרצו שהוא יהיה. דשא איכותי בוחרים לפי גובה הסיבים, גווני הדשא המתאימים לכם, סוג הסיבים, צפיפות הסיבים, ומשטח לבד בעל צפיפות תפירה גבוהה. על מנת לבחור דשא איכותי חשוב להרגיש את משקלו שאמור להיות כבד, ולנסות לתלוש סיבים מהדוגמית שלא אמורים להיתלש!

כיצד בוחרים דשא סינטטי זול לשימוש חד פעמי?

אם תרצו דשא זול ולשימוש חד פעמי, תוכלו לבחור דשא שמשקלו קל, בעל מרבד שאינו נתפר בצפיפות גבוהה, עם סיבים של 10 סנטימטרים בלבד.

איך מתקינים דשא סינטטי?

כיום אנשים יכולים להתקין לבד דשא סינטטי. התקנת הדשא דורשת ניקוי השטח באופן יסודי - בין אם מדובר על אדמה, רצפה, בטון ועוד. חשוב לנקות ולהדק את המצע, לאפשר שיפוע לניקוז מי גשמים מהדשא, לפרוס יריעות פלרינג ולקבעם באמצעות יתדות או מסמרים, ולאחר מכן הנחת הדשא על היריעות באמצעות דבק PVC תוך התאמת היריעות לשטח המבוקש.

כיצד מחברים יריעות דשא סינטטי אחת לשנייה?

כדי לחבר שתי יריעות דשא סינטטי ניתן להשתמש בפס הדבקה PVC . את הדבק מדביקים בתחתית המרבד בצורה נסתרת, ואת היריעות מחברים אחת לשנייה.

האם ניתן להתחיל לדרוך על הדשא מיד לאחר התקנתו?

בוודאי! על דשא סינטטי לאחר שהותקן ניתן להתחיל לדרוך, לשחק, לשכב ולהניח חפצים באופן מידיי. דשאים רבים המתאימים לשימוש חד פעמים, עוברים שימוש כבר באותו היום!

אני רוצה לנקות את הדשא הסינטטי, כיצד ניתן לעשות זאת?

דשא סינטטי מקנה לנו את האפשרות לנקות אותו במספר דרכים: באמצעות מים וסבון, בעזרת שואב אבק ביתי, עם מטאטא בעל שערות גסות ואפילו באמצעות מפוח אוויר. בהתקנת הדשא במקום חיצוני, חשוב להתקינו ליד ניקוז מים ובשיפוע, וזאת כדי שתוכלו לנקות את הדשא ביעילות וגם על מנת שהדשא לא יוצף בחורף.

האם דשא סינטטי מתאים לחצר הבית?

בוודאי! אחד השימושים הנפוצים לדשא סינטטי הוא החצר הביתית. על הדשא הסינטטי ניתן להניח שולחן, כסאות, משחקים, ואפילו בריכת שחייה.

כיצד שומרים על הצבע הירוק של הדא?

טיפול בדשא סינטטי אינו מסובך כלל, מכיוון שדשא סינטטי משמש כאלמנט דקורטיבי ושימושי גם בתוך מבנים וגם מחוצה להם, פיתחו עם השנים המומחים בייצור הדשא מסנני UV השומרים על צבעו הירוק והטבעי של הדשא.

האם דשא סינטטי בטיחותי?

כדי לשמור על בטיחות ברכישה והתקנה של דשא סינטטי, יש לרכוש דשא סינטטי שאינו מכיל חומרים רעילים, להתקין אותו בשיפוע וקרוב לניקוז במידה והוא מותקן בחוץ, ולוודא שהדשא מכיל מעכבי בעירה. חשוב לדעת! דשאים איכותיים מגיעים עם חורי ניקוז למניעת הצפת הדשא.

האם דשא סינטטי משתלב עם גינה חיה?

מאד! דשאים סינטטיים יכולים להשתלב נפלא עם עצים, עציצים, שיחים וצמחייה מרובה, השילוב נראה טבעי, ויוצר הרמוניה בחצרות ובגינות.

להזמנות ויצירת קשר

מלאו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בקרוב

english
להזמנות חייגו 054-2400381 מלאו פרטים ואנחנו נחזור אליכם בקרוב
לייעוץ והזמנות - לחצו כאן